Please Wait For Skip To Aseman's Weblog ...
خاطرات و روزنوشت های یک آسمانی: صدام حسین به تاریخ پیوست...

Monday, January 01, 2007

 صدام به تاریخ پیوست...
امروز صبح وقتی که راهی خراب شده ای که به آن دانشگاه آزاد می گویند، شدم ناگهان یک اس ام اس خبری از سایت همشهری دریافت کردم که نوشته بود: صدام حسین لحظاتی قبل اعدام شد...
نمی دانستم باید خوشحال شوم یا نارحت...راستش زود خودم را به بی خیالی زدم...چون امتحانی داشتم که مهمتر بود، خلاصه به منزل آمدم ، دیدم همه جا، از اینترنت تا تلویزیون، خبر از اعدام صدام است، پس گفتم بهتر است کمی از آن در وبلاگ بنویسم...
ولی به نظر من تنها بی احترامی که می توان گفت به صدام کردند این بود که به درخواست او یعنی تیرباران جواب رد دادند، و او را به چوبه دار آویختند... نمی دانم چرا این را می گویم، ولی هر چه باشد تیر باران برای کسی که قبلا یک فرد نظامی بوده است سنگین تر است ولی او را به دار آویختند.
همانطور که می دانید:
شبکه تلویزیونی عراقی"حریه" امروز خبر داد که صدام حسین اندکی قبل از ساعت شش بامداد روز شنبه در بغداد به دار آویخته شد.
تلویزیون حریه پس از اعلام خبر به پخش سرودهای ملی پرداخت و سپس گوینده اعلام کرد: "صدام جنایتکار با چوبه دار اعدام شد ."رهبر سابق عراق در دادگاهی ویژه که بیش از یک سال ادامه داشت، به جرم "جنایت علیه بشریت" به اعدام با چوبه دار محکوم شد .به همراه صدام حسین، برادر ناتنی او برزان تکریتی و عواد بندر رئیس دادگاه دولتی رژیم بعث نیز اعدام شده اند.
سی ان ان مطلبی نوشته بود با عنوان به روایت شاهد اعدام صدام، که خواندن آن خالی از لطف نبود.
او را به اتاق بردند تا اعدام کنند. هیچ گونه احساس پشیمانی در او مشاهده نکردم. او را به بالای پله ها بردند و پاهایش را بستند. صدام از پوشیدن کلاه سرپوش در هنگام اعدام سر باز زد. می گفت به آن احتیاجی ندارم و همین طوری خوب است.
البته کلیه مراحل اعدام صدام به صورت ویدئو ضبط شده و در مکانی امن وجود دارد. در واقع هیچ گونه تحقیری در هنگامی که زنده بود در حق او صورت نگرفت و برای او احترام زیادی قائل بودند. چیزی که نمی شود توضیح داد، این است که در چهره ی این مرد در هنگام اعدام هیچ احساس تاسف و پشیمانی دیده نمی شد.
صدام حسین تقاضا کرده بود تیرباران شود، اما به چوبه دار آویخته شد.
رسانه های غربی ادعا کرده اند که صدام حسین اعدام شده است. اما هنوز جای شک باقی است که آیا او صدام واقعی بوده یا خیر !بسیاری از منابع فکری و بین المللی معتقدند که صدام واقعی توسط روس ها از عراق خارج و سپس به سوریه و متعاقبا به روسیه منتقل شده است. این را دیگرخدا داند و بس!!!
البته شاید بتوان گفت حتی انجام آزمایش DNA برای شناسایی صدام واقعی کافی نباشد و زمانی که قرار بر تقلب کردن باشد، در نتیجه آزمایش نیز می توان دستکاری کرد. این را هم خدا داند و بس!!!
و سر انجام صدام حسین، رییس‌جمهوری پیشین عراق، در نخستین ساعات روز یکشنبه، در روستای عوجه، در استان تکریت به خاک سپرده شد.
شبکه عرب زبان الجزیره گزارش می‌دهد مراسم خاک سپاری صدام تحت کنترل شدید نیروهای آمریکایی و عراقی برگزار شد،
این شبکه می‌افزاید نیروهای آمریکایی نزدیکان صدام را مجبور کرده‌اند که جسد وی را شبانه به خاک بسپارند.
منیر حداد، قاضی شاهد اعدام، به الجزیره گفته است که صدام در پای دار به آمریکا و ایران لعنت فرستاده است و به عراقی‌ها هشدار داده است که به ایرانی‌ها و آمریکایی‌ها اعتماد نکنند.

Labels: ,


نوشته‌ شده توسط Mansour در 6:12 PM | نظر خوانندگان [0]

0 نظر:

Post a Comment

«« برگرد به صفحه‌ی اصلی